ŠŠŠumivý
GURU

Využi rady nášho šumivého guru.

Žiadne otravné spamy. Iba raz za čas ti pošleme tipy, ako sa udržať vo forme.

Možno už hocičo vieš, ale nikdy nevieš, kde sa čo nového dozvieš.
ZÁBAVA
je keď to šššumí

Hľadáš motiváciu, ako naštartovať svoj zdravý životný štýl? Nebuď v tom sám a pridaj sa k nám na facebooku. Budeme ťa zásobovať aktuálnymi informáciami a ľuďmi s rovnakými alebo podobnými záujmami.

ZDRAVIE si musíš predchádzať
VITALITA užívaj si života

Kto by nechcel byť vitálny a plný sily? Stres, úzkosť a choroba sú spoločné 
faktory, ktoré znižujú našu vitalitu.

Pozdrav slnku

čiže Súrja namaskár je najbežnejšie a najznámejšie jogové cvičenie, ktoré vitalizuje, dodáva energiu a pôsobí proti celému radu ochorení. Pomáha predchádzať civilizačným chorobám a posilňuje imunitu.

Kvalitný spánok je základ
Vek Do 2 mesiacov 3 mesiace – 1 rok 1-3 roky 3-5 rokov 5-12 rokov 12-8 rokov 18 a viac rokov
hod./deň 12-18 14-15 12-14 11-13 10-11 8,5-9,2 7-9

ŠPORT
musíš zažiť

Emil Zátopek: „Ryba pláva, vták lieta a človek behá“. Cieľom športu však nie je iba víťazstvo a výkon, ale hlavne radosť z pohybu, posilnenie telesnej a psychickej odolnosti, šport je ideálnou formou relaxácie, prináša príjemný pocit únavy.

Plávanie

Posilňuje telo a zlepšuje kondíciu. Je pre naše telo prirodzené najmä vďaka rovnomernej záťaži. Vhodné pri bolestiach chrbta, kĺbov a dýchacích ťažkostiach.

Beh

Posilňuje kondíciu a metabolizmus. Pomáha uvoľňovať endorfíny a hoci udržuje telo mierne v strese, pôsobí veľmi efektívne proti miernym depresiám.

Cyklistika

Jazda na bicykli patrí vďaka minimálnemu zaťaženiu periférnych kĺbov k najzdravším pohybovým aktivitám. Veľmi vhodná je napríklad pre rehabilitáciu kĺbových ochorení.

ENERGIA
Choď do toho naplno

Taoismus - „elixír nesmrteľnosti“ nie je v žiadnom nápoji, v mineráli a ani v bylinke, ale nachádza sa vnútri v tele - v podobe životnej energie čiže čchi.

Energia čchi je jedinečným faktorom pre vaše zdravie. Celé telo je v podstate veľkým bio-energetickým objektom. Každá bunka má svoje elektromagnetické (EM) pole a je to práve toto pole energie, ktoré udržuje každú bunku nažive. Čím je EM pole silnejšie, tým je silnejšia každá bunka a je zároveň aj odolnejšia proti smrti a rozkladu...

Denný príjem kalórií (cca.)